העמוד נטען...
big slide
מנטיס שרימפ

תיעוד מרתק מבית היוצר של נשיונל ג׳אוגרפיק WILD, הסבר ותצלומי תקריב של חסילון המנטיס מרסק זכוכית כדי להגיע אל הטרף, סרטן שאת שריונו הוא גם מרסק בלי בעיה, בסרטון יש גם הסבר מעניין על חסילון המנטיס והעיניים המיוחדות שלו שמסקרנות כבר שנים את עולם המדע.

חסילון המנטיס (מסדרת: סטומאטופוד: Stomatopoda) הוא סוג של סרטן במחלקת הסרטנים העילאיים החי באוקיינוס, לחסילוני המנטיס משפחה לא קטנה בכל רחבי העולם.

בעברית לפעמים נקרא סרטן גמל שלמה... אבל הוא לא ״גמל שלמה״ ולא ״חסילון״ כמו ששמו מרמז (לא ברור) פשוט מנטיס בלועזית זה גם שמו של החרק הידוע ״גמל שלמה״ ושרימפ מלועזית זה חסילון אבל חסילון המנטיס הוא לא חסילון אלה רק מזכיר בגופו חסילון, הוא יותר כמו שילוב של סרטן עם חסילון וכוחות על.

בכוחות על הכוונה כמובן לצבתות האגרוף המיוחדות שלו שיכולות לרסק זכוכית מרוב שהם מהירות, ברשת חסילון המנטיס מאוד פופלרי ומקבל את הכינוי ״smashing mantis shrimp״ או בעברית ״חסילון מנטיס המרסק״

האגרוף כל כך מהיר שאומרים שמהירות התנופה היא כמו של קליע ויש הטוענים שזה מספיק כדי לרסק זכוכית של אקווריום.

בתחום דגי הנוי והאקווריומים יש לא מעט מינים של מנטיס שרימפ כמו המין Odontodactylus scyllarus שידוע גם בשם סרטן גמל שלמה ליצן או סרטן גמל שלמה צבעוני (painted mantis shrimp, or clown mantis shrimp)

מגדלים רבים מגדלים אותם בגלל המראה והתכונות המיוחדות שלהם.

צפו בסרטון ותבינו למה! צפייה מהנה, אם אהבתם תרשמו לנו בתגובות ותפרגנו בשיתוף בפייסבוק.סרטון בונוס: צפו בצבת האגרוף של המנטיס שרימפ בהילוך איטי שצולם במצלמה מיוחדת שיכולה ללכוד המון פריימים בשניה אחת כדי שזה יהיה באיכות טובה.

כתבו תגובה...
0 תגובות
מוצרים מומלצים מ-eBay

מגדירים


הערוץ שלנו ביוטיוב

 
fbannergroup